Четверг, 03.07.2025, 08:27

Ви ввішли як Гость | RSS | Головна | Каталог статей |Вихід | Вхід

Главная » Статьи » Пластмасс

Технічні характеристики поліпропілену
Поліпропілен одержують полімеризацією пропілену в присутності металокомплексних каталізаторів, наприклад, каталізаторів Циглера-Натта (наприклад, суміш TiCl4 і AlR3):

nCH2 = CH (CH3) → [-CH2-CH (CH3) -] n

Міжнародне позначення - PP.

Параметри, необхідні для отримання поліпропілену близькі до тих, за яких отримують поліетилен низького тиску. При цьому, залежно від конкретного каталізатора, може виходити будь-який тип полімеру або їх суміші.

Поліпропілен випускається у вигляді порошку білого кольору або гранул з насипною щільністю 0,4-0,5 г / см ³. Поліпропілен випускається стабілізованою, пофарбованим і незабарвленим.

Молекулярна будова

За типом молекулярної структури можна виділити три основні типи: ізотактичний, сіндіотактіческій і атактичний. Ізотактичний і сіндіотактіческая молекулярні структури можуть характеризуватися різним ступенем досконалості просторової регулярності. Стереоізомери поліпропілену суттєво відрізняються за механічним, фізичним та хімічним властивостям. Атактичний поліпропілен є каучукоподібний матеріал з високою плинністю, температурою плавлення - близько 80 ° С, щільністю - 850 кг/м3, гарною розчинністю в діетиловому ефірі. Ізотактнчсскій поліпропілен за своїми властивостями вигідно відрізняється від атактичне, а саме: він володіє високим модулем пружності, більшою щільністю - 910 кг/м3, високою температурою плавлення - 165-170 ° С і кращої стійкістю до дії хімічних реагентів. Стереоблокполімер поліпропілену при дослідженні за допомогою рентгенових променів виявляє певну кристалличность, яка не може бути такою ж повною, як у чисто ізотактічоскіх фракцій, оскільки атактические ділянки викликають порушення в кристалічній решітці. Ізотактичний і сіндіотактіческій утворюються випадковим чином

Фізико-механічні властивості

На відміну від поліетилену, поліпропілен менш щільний (щільність 0,91 г/см3, що є найменшим значенням взагалі для всіх пластмас), більш твердий (стійкий до стирання), більш термостійкий (починає розм'якшуватися при 140 ° C, температура плавлення 175 ° C ), майже не піддається корозійного розтріскування. Володіє високою чутливістю до світла і кисню (чутливість знижується при введенні стабілізаторів).

Поведінка поліпропілену при розтягуванні ще більшою мірою, ніж поліетилену, залежить від швидкості докладання навантаження і від температури. Чим нижче швидкість розтягування поліпропілену, тим вище значення показників механічних властивостей. При високих швидкостях розтягування руйнівну напругу при розтягуванні поліпропілену значно нижче його межі текучості при розтягуванні.

Хімічні властивості

Поліпропілен хімічно стійкий матеріал. Помітний вплив на нього чинять тільки сильні окислювачі - хлорсульфонова кислота, що димить азотна кислота, галогени, олеум. Концентрована 58%-ная сірчана кислота і 30%-ная перекис водню при кімнатній температурі діють незначно. Тривалий контакт з цими реагентами при 60 ° C і вище призводить до деструкції поліпропілену.

У органічних розчинниках поліпропілен при кімнатній температурі незначно набухає. Вище 100 ° C він розчиняється в ароматичних вуглеводнях, таких, як бензол, толуол
.

Переробка

Формування методами екструзії, вакуум пневмоформования, екструзійно-видувного, інжекційно-видувного, інжекційного, компресійного формування, лиття під тиском.

Застосування

Матеріал для виробництва плівок (особливо пакувальних), мішків, тари, труб, деталей технічної апаратури, предметів домашнього вжитку, нетканих матеріалів тощо; електроізоляційний матеріал, у будівництві для вібро шумоізоляції міжповерхових перекриттів в системах «плаваюча підлога». При кополімеризації пропілену з етиленом отримують некрісталлізующіхся сополімери, які проявляють властивості каучуку, що відрізняються підвищеною хімічною стійкістю і опором старінню. Для вібро-та теплоізоляції також широко застосовується пенополіпропілен (ППП). Близький за характеристиками до пінополіетиленом. Також зустрічаються декоративні екструзійні профілі з ППП, що замінюють пінополістирол. Атактичний поліпропілен використовують для виготовлення будівельних клеїв, замазок, ущільнювальних мастик, дорожніх покриттів і липких плівок.

Категория: Пластмасс | Добавил: Ternopol-polymer (24.12.2011)
Просмотров: 6639 | Теги: Вторинний, полипропилен, полипропиленовые трубы, Лисичанск | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Ціни на полімери

Метрика

Яндекс.Метрика

Мішки для сміття

пакеты полиэтиленовые

Теги